Salı, Mart 07, 2006

selam

şu blog hallerine ben de gireyim dedim artık. melih cevdet'in şiirindeki gibi, telgrafhanenin mesaj biriktirmesi gibi, tıpasını atan tazyikli su gibi, yazmak lazım. blog da yirmi birinci yüzyılın insan halini -beşini de- özetliyor. en ilginci yalın/yal-ı-nız olanı. herkes birbirinden uzaklaşıyor, günler çabuklaşıyor, günlerin içinde yüzünüze çarpan algı çalıcılar artıyor ve pervasızlaşıyor. derken bir an geliyor, kendimizle kalıyoruz. bırakın başkalarını, kendimize anlatmadığımız ne çok şeyin olduğunun farkına varıyoruz. ama yirmi birinci yüzyıl işte, bir akrebin kendi kuyruğuna olduğu gibi/kadar yakınız kendimize. başkaları ile eyleşmenin yordamları azalıyor, başka dünyalara taşınıyor. biz de o yordamları takip ediyoruz. işte, buradayız. burada birbirimizi bileceğiz.

5 yorum:

nihai dedi ki...

valla ben de girmiştim guya blog hallerine, bir kac gun bloge vaziyette bir seyler yaptim. kisti. kar yagiyordu, disari cikilamiyordu vs. sonra kar kalkti, disarida hayat basladi, blog'um issiz kaldi. darisi senin yalnizliginin basina.

Adsız dedi ki...

hadi bakalım blogcubaşı mertebesine ulaşman dileğiyle, sana ayakkabına koyacağın kadar şampanya yolluyorum

ezgix dedi ki...

İsmin 5 hali, 5 duyumuz, Türk ve Rus 5leri gibi "5" güzellemeleri neye işaret eder acep. Bu 5'in hikmeti ve kudreti nerede? Hadi hayırlı işler...

umut dedi ki...

dürbün...

Adsız dedi ki...

umut'un hevesi kaçtı galiba, tam başlamışken bıraktı ama döner belki... banu yeni açtı, emrah'ın haftasonu açılacak...

arkabahçe'yi yeniden açamıyoruz, bari bu günlükleri bir arada okuyup içimizdeki boşluğu doldururuz...

darum da madem o kadar teknolojik olmuş, yapalım bir blog di mi? patavatsızlık etsin oradan :-)

ezgi'ye de lazım diyeceğim ama "hazır yazacak yer" diye üzerine atlayan bülent'ten kurtarabilir mi bilemedim ;-)

ve de bugün harikaaaaaaaaaa bir gün, çünkü memet bugün özgür artık...

l'o'ker